Cellulóz szigetelés - technológia

Tervezésénél - legyen az akár teljesen újonnan épülő ház, vagy egy korszerűsítésre váró régebbi ingatlan - célszerű tájékozódni és több szempontot is figyelembe venni:

Hővezető képesség (a fűtésköltség alakulását befolyásolja)
Hőfokcsillapító képesség (a nyári felmelegedést, illetve a hűtés költségét befolyásolja)
Páraáteresztő képesség (azt mutatja meg, hogy „lélegző” rendszert jelent-e az adott hőszigetelés, a komfort érzetet befolyásolja)
Környezetbarát anyag (jó lesz-e ebben az épületben élni?)
Bekerülési költség, és fenntartási, üzemeltetési költség együtt (a hosszú távú gazdaságosságot befolyásolja)

A cellulóz szigetelés előnyei
A  cellulóz alapú, befújható szigetelőanyag számos olyan tulajdonsággal rendelkezik, amelyek a környezetvédelmi szempontok mellett lehetővé teszik az energiaköltségek csökkentését szolgáló hatékony szigetelést.

Az újságpapírból nyert befújható szigetelőanyag fő jellemzője az, hogy mind télen, mind pedig nyáron optimálisan szigetel, ennek köszönhetően jelentős mértékben csökkenti télen a fűtéssel, nyáron pedig a légkondicionáló használatával járó energiaköltségeket. A természetes öko hőszigetelő anyagot több mint 12 európai országban használják folyamatosan különböző építési projektekben, és napról napra növekszik azon építtetők száma, akik meg vannak győződve a szigetelőrendszer előnyeiről.

Gyakran feltett kérdések - Cellulóz szigetelés

Tűz esetén hogyan viselkedik a cellulóz szigetelő anyag?

A cellulóz szigetelés megvédi az épületeket a tűz pusztító erejével szemben, 15 cm-es vastagságú falazat több mint egy órás védelmet nyújt az épületnek. A cellulóz szigetelés nem éghető, de izzik. Ha tűz keletkezik, és a szigetelés felülete ki van téve a lángoknak, a fához hasonlóan megüszkösödik. Ez a réteg védi a tűz gyors terjedését. Pozitív szerepük van benne a bór sóknak, amelyek kristályokban lekötött vizet is tartalmaznak. Ez a víz a szigetelés átmelegedése esetén felszabadul és hűtésként hat. A bórax a keletkező tűznél üvegszerű réteget képez, mely a tűz tovább terjedését megfékezi és lelassítja az égést.

Megkeményedik-e a cellulóz szigetelés? Járható lesz-e a padlás nyílt befújás esetén?

A cellulóz szigetelés nem keményedik meg, mert nem tartalmaz kötőanyagot. A cellulózrostok a befújásnál összefilceződnek, utána már nem szállnak a levegőben, de nem lesz járható a felülete. A szigetelés paplanszerű réteget alkot, amiben sok levegő található, ezért rendkívül jól szigetel.